ORSZAK TRZECH KRÓLI W LEGNICY – 6 stycznia 2017 r.

Zwyczajowo, bo po już raz szósty, Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli był współorganizatorem Orszaku Trzech Króli w Legnicy. Głównym organizatorem Orszaku w Legnicy było Diecezjalne Centrum Edukacyjne. Po Mszy św. (godz. 13.00) Orszak Trzech Króli wyruszył o godzinie 14.00 z placu przed legnicką Katedrą, następnie przeszedł ulicami: Najświętszej Marii Panny, Zamkową, Nową, Partyzantów, Rycerską, Rynkiem, Świętego Jana. Jego rozwiązanie nastąpiło w kościele św. Jana Chrzciciela przy ul. Ojców Zbigniewa i Michała 1.

Czas świątecznego przemarszu uświetniły cztery krótkie inscenizacje:
Pierwsza (przy kościele Marii Panny, zwanym kościołem mariackim) – wystawiona przez dzieci Szkoły Podstawowej nr 4 pod kierunkiem katechetek p. Lilii Matuk oraz p. Beaty Bednarowskiej.
Druga (na wzgórzu zamkowym) – przygotowana przez młodzież przy wsparciu ks. Przemysława Supersona (Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży) z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.
Trzecia (w Rynku) – odegrana przez młodzież pod kierownictwem ks. Roberta Bielawskiego z parafii katedralnej.
Czwarta (w kościele franciszkańskim) – była to scena POKŁONU TRZECH KRÓLI. W postacie królów, tj, afrykańskiego Kacpra, azjatyckiego Melchiora i europejskiego Baltazara, wcielili się podopieczni Noclegowni dla Bezdomnych w Legnicy, znajdujacej się pzy ul. Przemysłowej.
Nadto Orszak legnicki ubogaciły dwie dodatkowe osoby: Henryk Pobożny oraz jego małżonka księżna Anna.
Orszak Trzech Króli zakończył się wspólną modlitwą oraz śpiewem kolęd w kościele Ojców Franciszkanów.
Hasłem Orszaku były słowa: "POKÓJ I DOBRO"

Z nadzieją na spotkanie
ORGANIZATORZY legnickiego orszaku