Ruszamy w Orszaku Trzech Króli w Legnicy

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Legnicy na coroczny Orszak Trzech Króli ulicami naszego miasta.

Szanowni Państwo!
Czcigodni Księża Duszpasterze!
Drodzy Nauczyciele i Katecheci!

W imieniu Diecezjalnego Centrum Edukacyjnego, Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej oraz powstałego w Legnicy Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli serdecznie zapraszamy Nauczycieli i Wychowawców oraz dzieci i młodzież legnickich szkół na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2018 roku.
Po Mszy św. (godz. 13.00) Orszak Trzech Króli wyruszy o godzinie 14.00 z placu przed Legnicką Katedrą, następnie przejdzie ulicami: Najświętszej Marii Panny, Zamkową, Nową, Partyzantów, Rycerską, Rynkiem, Świętego Jana, a jego rozwiązanie nastąpi w kościele św. Jana Chrzciciela przy ul. Ojców Zbigniewa i Michała 1.
Orszak poprowadzi gwiazda niesiona przez harcerzy. Za nią trzej królowie ze swoimi orszakami: Pierwszym królem będzie Henryk Pobożny, którego odgrywał będzie rekonstruktor p. Marek Mojecki. Drugiego króla wystawi parafia pw. Świętej Rodziny w Legnicy (proboszcz ks. Bronisław Kryłowski). Trzeciego króla będziemy mieli z Sanktuarium św. Jacka w Legnicy (proboszcz ks. Andrzej Ziombra).
Czas świątecznego przemarszu uświetnią trzy krótkie jasełkowe inscenizacje:
1) przy kościele Mariackim – scena „Zaślubin Maryi z Józefem”, przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7;
2) na Wzgórzu Zamkowym – „Taniec aniołków”, w wykonaniu podopiecznych Świetlicy Terapeutycznej Nr 2 (ul. Jaworzyńska 77), pod kierunkiem p. Małgorzaty Przerywacz;
3) w Rynku – scena „Ucieczka do Egiptu”, w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu.
Orszak Trzech Króli zakończy się przed godz. 16.00 wspólną modlitwą oraz śpiewem kolęd w kościele Ojców Franciszkanów.
Równocześnie gorąco prosimy, aby zachęcić parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do przebrania się w stroje królewskie (np. korony, peleryny, berła, parasole, welony, tarcze, zbroje). Tym sposobem planujemy poszerzyć główny Pochód Królewski. Każda parafia, szkoła, jak i rodzina czy sąsiedztwo może wystawić swój „Mały Orszak Królewski”.
Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia życzymy Rodzinom, Duszpasterzom, Nauczycielom oraz Uczniom obfitości Łask od Bożej Dzieciny.
                                                                                   Z nadzieją na spotkanie